2010. április 6., kedd

A jó cégér ünnepe - Reklámhét 2010

A reklámok életünk mellékszereplői egy hétre ismét a központba kerülnek! Április 19. és 24. között a reklámok jelenének és jövőjének díszleteivel csalogatja közönségét a Reklámhét. A kreativitás ünnepén Budapest mellett számos vidéki helyszínen, így Debrecenben, Pécsett, Székesfehérváron, Győrben, Szegeden és Baján is programok színes forgataga várja azokat, akik szeretik a reklámokat és azokat is, akik most fogják megszeretni. A legnagyobb nevek, kreatív guruk, rap freesyle az Animal Cannibals-szel, online jövőkép, szórakozás és a szakmai fortélyai egy egész héten át.

A Reklámhét budapesti helyszínén Húzós hétfőn húzós témákkal nyit a rendezvény. A reklámok szerethetőségéé a főszerep ezen a napon. Mitől kiemelkedő egy reklám, mi lenne velünk nélküle? Nagy nevek és izgalmas témák, Sas István, Benkó Sándor, és a Vámház körút 9-ből Klapka György is eljön, így nem érdemes otthon maradni. Kreatív kedden a legnevesebb reklámügynökségek és kreatív szakemberek mutatják meg, mitől ők a legjobbak. Sikertörténetek, XXI. századi trendek, illúziókeltés és fortélyok, na meg történelem kerül a reklámfogyasztó ínyencek terítékére. Szakszerdán a szervezők „bullshit-mentes”, vérbeli szakmai napot ígérnek azok előadásában, akiket igazán érdemes meghallgatni. Szakmabelieknek kihagyhatatlan program. Este reklámügynökségek zenekarai mutatják be, hogy zenében is tehetségesek. Csicsergő csütörtökön az online-ról szól majd minden. Ízelítőül: közösségi portálok minden oldalról, új social-izmus, nyomtatott sajtó az online univerzummal szemben, merre tart az online reklám és mit hoz a digitális világ? A nap vége felé a termék- és márkaelhelyezés felé is kikacsinthatunk. Este csocsóbajnokság koronázza a programot. Puskaporos pénteken még egy hatalmasat durrant a Reklámhét, gerillamarketing és vírusfilmek, rádiós reklámok, kreatív brainstorming workshop és művészeti megközelítések mellett az esti freesyle is nagyot szól majd az Animal Cannibals-szel. A Reklámhét videója megtekinthető itt: http://www.youtube.com/watch?v=iaQzLbDKcBk . Véleményed van? Dobj rá egy válaszvideót! Szombaton Open Squash verseny várja a reklámok szakmunkásait. Az ügynökség vs. ügyfél versenyszámban most kiderül, ki a jobb!

Pontos program és egyéb részletek a www.reklamhet.hu honlapon.

2010. április 5., hétfő

EFOTT 2010: Pécs-Orfű

Az év legnagyobb hallgatói bulijának, az 1976 óta megrendezett Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozója (EFOTT) házigazdája 2010-ben Európa Kulturális Fővárosa és a Pécsi Tudományegyetem lesz!

A tavalyi EFOTT megnyitása előtt már nyilvánossá vált, hogy a legkomolyabb hagyományokkal rendelkező hazai fesztivál következő helyszíne 2010. július 13-18. között Pécsett lesz. Az EFOTT évente más-más helyszínen kerül megrendezésre, a fesztivál az elmúlt három évtizedben bejárta az országot. Idén az év legnagyobb hallgatói bulijának a Mecsek hegység északnyugati lábánál elterülő, festői szépségű Orfű ad otthont. Az üdülőfalu Pécstől 15 km-re található és megannyi természeti szépséggel várja a látogatókat, az „efottozókat”.

A szervező EFOTT Menedzsment munkáját ezúttal is a házigazda intézmény, a Pécsi Tudományegyetem hallgatói segítik. A PTE több mint 31 ezres hallgatói létszámával az ország egyik legnagyobb egyeteme, a Dél-Dunántúl regionális központja szellemi, művészeti, tudományos és gyógyítási területen is. Az EFOTT megrendezését egyaránt támogatásáról biztosította a Pécsi Tudományegyetem, Pécs Megyei Jogú Város és az Európa Kulturális Fővárosa program is.

Pécs idén a reneszánszára készül: Európa Kulturális Fővárosaként szeretné képviselni a magyar kultúrát, továbbá befogadni Európa és a világ végtelenül sokféle árnyalatát - egyben láttatva a kultúra hihetetlen határtalanságát.

Az Európa Kulturális Fővárosában szervezett programok között kiemelt figyelem hárul az EFOTT-ra, melynek népszerűsége az utóbbi években is töretlen. 1976-ban az első találkozó alkalmával mindössze huszonöt főiskola, illetve egyetem 350 hallgatója találkozott; manapság az egyik legnagyobb magyar rendezvény, az utóbbi három évben sorra nézőcsúcsot döntött, tavaly minden korábbinál többen, mintegy 64 ezren látogattak el a fesztiválra.

EFOTT
csak szabadon…

2010. március 30., kedd

V. BME Külügyi Börze - Lépd át a határokat!

Szeretsz utazni? Szeretnél külföldön tanulni, bulizni vagy szakmai gyakorlaton részt venni? Ha igen, akkor gyere el a BME Külügyi Börzére!

A BME Hallgatói Külügyi Testület ötödik alkalommal rendezi meg a Külügyi Börzét, melynek célja, hogy összegyűjtse a külföldi ösztöndíjakat, szakmai gyakorlatokat, pályázati és utazási lehetőségeket.

Az V. BME Külügyi Börze ideje és helye:
2010. március 31., 10-17 h, E épület I. emelet

A kiállítókról és a programról itt olvashatsz: www.kulugyiborze.bme.hu

2010. március 20., szombat

Megújultunk

Észrevehettétek, hogy a Karima blogja ismét megújult. Hogy kicsit több információt kapjatok rólunk létrehoztuk a fenti menüsávot, ahol tájékozódhattok a Karima múltjáról, tagviszonyairól, betekintést nyerhettek képgalériánkba, illetve felvehetitek velünk a kapcsolatot közvetlenül a Kapcsolat fül alatt, vagy közvetve az elérhetőségeink alatt megjelenített e-mail címen.

További újdonság, hogy a bejegyzések végére be lett építve egy megosztás widget, így ha valamelyik cikkünk megtetszik, vagy csak úgy gondoljátok, hogy jó lenne, ha minél többen tudnának a benne fellelhető információról, akkor pár kattintással felhívhatjátok rá barátaitok figyelmét a Facebookon, a Twitteren és számos egyéb helyen!

Reméljük továbbra is látogatni fogjátok oldalunkat, s hasznosnak vélitek az újításokat! :)

2010. március 9., kedd

2010. március 6., szombat

Kulturális hét-Karima

Március 8-án kezdetét veszi a VPK-ban a kult.hét, mely során alkalmatok nyílik többek közt a Karimával is jobban megismerkedni.
Szerdán délután (10-e) 17:00 órától játszva ismerheted meg az újságírás trükkjeit, és az újság tagjait. És ha nagyon jó voltál, egy-egy forralt bort vehetsz magadhoz jutalmul :)

Várunk minden érdeklődőt szeretettel!

2010. február 22., hétfő

Vásárhelyi Napok, azaz VN2010

Sziasztok!

Lassan kezdetét veszi a tavaszi félévünk, és Karunk legnagyobb ünnepe, a Vásárhelyi Napok.
Idén is várjuk csapatok jelentkezését! :) A plakátok, jelentkezés feltételei, előfeladatok lassan kiírásra kerülnek! Addig is, javaslom mindenkinek, hogy gyűjtse a csapattagokat, szervezkedjetek, találjatok gyűlés időpontot, csapatfőnököt, csapatnevet... hisz idén egy nemzet lesztek! Mutassátok meg, hogy mennyire összefort egy csapat :P

Jó szórakozást....részletek hamarosan... :)

Szoc.hiánypótlás

Sziasztok!

Még ma utolsó alkalommal van lehetőség szoc. támogatáshoz papírokat bevinni, KHT-ban 17:00-17:30 között, de már csak a hiánypótlók részéről. A hiánypótlók névsora megtekinthető a KHT oldalán (kht.vpk.bme.hu).

Ösztöndíj 2010.tavasz

Elkészült az ösztöndíjlist, melyet megtekinthettek a KHT-val szemben lévő hirdetőtáblában. Akinek kérdése/problémája akadna, keresse Heiszmann Brigit (kht.vpk.bme.hu) e-mailen, személyesen.

2010. február 19., péntek

Építőmérnöki Szakest

Mint azt bizonyára tudjátok, idén is megrendezésre kerül az Építőmérnöki Szakest, immár 4. alkalommal a Mentorgárda szervezésében. Most a 2006-os évfolyam a soros.

Várunk mindenkit az évfolyamból, és minden kedves érdeklődőt!

Időpont: 2010. március 3., 19:00-24:00
Helyszín: Vásárhelyi Pál Kollégium, Nagyterem

Megjelenés alkalomhoz illő öltözetben!

ÉVKÖNYV- első a BME-n, ismét az építősök! :)

Kedves végzős Hallgatók, kedves végzős Évfolyam!

Mint azt bizonyára tudjátok, a BME több évtizedes múltja alatt megannyi hallgatói csoport végzett már az egyetemen. Az itt eltöltött idő alatt az évfolyamokat a különböző oktatási-és kulturális programok szép lassan egységgé formálták, de mint minden, lassan ez is elfelejtődik.

Azért, hogy az évek alatt kialakult kapcsolatokat, hagyományokat megőrizhessük, egy méltán neves dolgot szeretnénk bevezetni idén először az Építőmérnöki Karon. Ez nem más, mint egy évkönyv, melyben a végzős évfolyam hallgatóit szerepeltetnénk, felsorolva a különböző érdemeket, melyeket ittlétük alatt mondhattak magukénak.

Az évkönyv csupán a hallgatókkal nem adna teljes képet, ezért a diákok előtt szeretnénk az évkönyvben elhelyezni egy oktatói névsort (a tanszék összes dolgozóját beleértve), illetve a tanszékvezetőkről egy-egy fényképet is mellékelnénk.


Ezúton szeretném felkérni a 2006-ban kezdett végzős évfolyam hallgatóit, a BsC-n tanulmányokat folytató, korábban kezdett évfolyam hallgatóit, és a még ittlévő Építő2000-eket, hogy vegyetek részt a

2010. március 3-án 14:00-19:00 óra között tartandó fotózáson!

Helyszín: Vásárhelyi Pál Kollégium, Aula.


Előzetes időpontra jelentkezés a KHT irodában, nyitvatartási időben!


Fotózás után mindenkit szeretettel várunk a 19:00 órakor kezdődő Építőmérnöki Szakestünkön!


(Az évkönyv elkészülte után májusban, és később ősszel- a diplomaosztó idején- megvásárolható lesz jutányos áron.)

Üdvözlettel;


Horváth Vivien

az évkönyv felelős koordinátora

E-mail: hthvvn@gmail.com

Tel.: 20/279-3790, 30/622-7946


2010. február 9., kedd

TÖLTS nekem is!!!

A Neptun újabban az OHV kérdőíveit jeleníti meg a belépés után. Ez valószínűleg azért van így, mert nagyon fontos, hogy minél többen válaszoljatok a kérdésekre. A tanszékek ugyanis ennek alapján kapnak pénzjutalmat, nameg mi is kapunk egy képet az oktatók munkájáról, és könnyebben el tudjuk dönteni, hogy kihez is érdemes felvenni egy adott gyakorlatot.
De ami a lényeg: töltsetek OHV-t!